Rektör Alma’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Alma’nın 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı şöyle;

“Günümüzde toplumların aydınlanmasında ve reaksiyon göstermesinde önemli bir rol üstlenen basın; internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımızın, meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi günümüzde daha da önem kazanır hale gelmiştir. Medya kuruluşlarının; herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her köşesinde ve dünyanın dört bir tarafında olup bitenleri insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin gereğidir. Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde vatandaşlarımızı gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışırken, önemli bir kamu görevini de icra etmektedirler.

Ülkemizin ve ilimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, doğru haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran, önemli bir mesleği icra eden tüm basın mensuplarımızın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyorum.”

  • Yayımlama Tarihi: 15 Ocak,2020
Görüntülenme Sayısı: 312