Üniversitemizde Kariyer ve İstihdam Konulu Söyleşi Düzenlendi

Iğdır Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğr. Gör. Hakan Güngör tarafından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerine ‘Kariyer ve İstihdam’ temalı söyleşi düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş hayatı hakkında edinmesi gereken bilgileri aktarma konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da düzenlenen Kariyer Fuarına üniversitemiz çok sayıda öğrenci ile katılım gösterdi. Öğrencilerin kariyer konusunda merak ettikleri sorulara cevap vermek amacıyla, Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda bir söyleşi gerçekleşti. Söyleşiye; akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

“Kariyer planlama konusunda verilen eğitimlere mutlaka katılın”

Kariyer planının kişinin iş hayatında hayati derece önem arz ettiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Hakan Güngör, “öğrenci iken bir şeylerin farkına varmanız zor olabilir. Ama sonrasında da bazı konularda pişman olmama adına yapacağınız işle alakalı kariyer planı yapmanız gerekiyor. Özellikle sizin gibi spor bölümlerinde okuyan öğrenciler bu endüstriyi iyi takip etmesi lazım. En basit ifadeyle bu sektörde eksikliğini hissettiğiniz bir konuda bulacağınız bir mamul sizi ömür boyunca maddi anlamda rahatlatacaktır. Şuan için yapmanız gereken kariyer planlama adına bir an önce CV hazırlamanız. Bu konuda verilecek eğitimlere de mutlaka katılın” şeklinde konuştu.

Öğr. Gör. Güngör, daha sonra öğrencilere yurt dışında yaptığı gezileri ve orada edindikleri izlenimleri paylaştı. 

  • Yayımlama Tarihi: 13 Mart,2020
Görüntülenme Sayısı: 129